Żaluzje drewniane to element każdego eleganckiego wnętrza!

Żaluzje drewniane to zdecydowanie idealne rozwiązanie, które możemy zastosować jeśli chcemy nasze mieszkanie urządzić z klasą. Idealnie wpasowują się w styl skandynawski dodając szyku i elegancji wnętrzu. Jak wiadomo, styl skandynawski wzoruje się na materiałach wykończeniowych i dekoracjach wykonanych z naturalnych surowców.

Drewno to klasyk po który sięgną osoby ceniące prostotę i minimalizm, a zarazem lubiące naturalne surowce. Dawniej drewno było stosowane w każdym domu, wszędzie obecna drewniana boazeria zdobiła większość domów, dlatego w erze, kiedy pojawiły się inne rozwiązania osłon okiennych żaluzje drewniane uważane były za staromodne, passe. Aktualnie, znów powracają do mody, dużo osób po nie sięga, kreując przy tym niepowtarzalny wygląd wnętrza. Jak już wiadomo, pasują do stylu skandynawskiego, ale także współgrają ze stylem scandi boho i new nordic.

Wspomniany styl scandi boho charakteryzuje się ciekawymi, artystycznymi wzorami, festiwalem przeróżnych kolorów- żaluzje drewniane będą dobrym połączeniem dla energetycznych tonacji, swoją prostotą uspokoją ten miszmasz kolorów. Tymczasem new nordic, to również odmiana stylu skandynawskiego, natomiast różni się tym, że jest bardziej przytulna i funkcjonalna. Założeniem jest współgranie ze stylem Skandynawów, którzy stawiają  na  komfort i wygodę. Osoby mające wnętrza w tej stylistyce powinny pozbyć się niepotrzebnych, zajmujących miejsce przedmiotów, a docenić drobiazgi nadające wnętrzu charakteru. Drewno, z którego wykonane są żaluzje jest drobiazgiem, który nada wnętrzu osobowości.

W pokoju kuchennym wyglądamy przez okno

Do wyboru są również żaluzje w odcieniach bieli lub szarości, dopełnią jasne mieszkania urządzone prostolinijne, bez żadnych wymyślnych akcentów, ale jednocześnie nadadzą smaku wnętrzu. Dla osób odważniejszych, lubiących mocniejsze akcenty mamy żaluzje w kolorze czarnym. Wspomniane na początku żaluzje drewniane będą jednak najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy przełamać trochę ten minimalizm w naszym pomieszczeniu. Drewno jest materiałem uniwersalnym, więc jeśli chcemy to możemy zastosować je w zestawieniu z różnymi kolorami ścian. Naturalny kolor i wzór drewna podkreśla klasykę tego gatunku. Doskonale nadaje elegancji i stylu mieszkaniu, ale i też pomieszczeniom biurowym.

Zwolennicy stylu rustykalnego z chęcią wybierają takie elementy wystroju, uwielbiają drewniane, proste i naturalne przedmioty. Lubią wnętrza związane z naturą oraz rękodziełem, więc żaluzje drewniane idealnie pasują się do ich domów. Brak zdobień sprawia, że wpasowują się w styl wykończenia i współgrają z innymi elementami, budując przy tym poczucie ciepła i przytulności. Nie będzie problemem żaden wymiar okna, ponieważ zarówno możemy dobrać żaluzje na małe okna, jak i na duże.

Firma Knall oferuje nam bogatą ofertę tych osłon okiennych, warto zainteresować się tym rozwiązaniem. Materiał, czyli drewno, z którego wykonane są żaluzje, nadaje wyjątkowego uroku. Ofertę firmy Knall znajdziesz tutaj.

Spośród grup żaluzji możemy wybrać: drewniane – wykonane z lipy syberyjskiej, charakteryzującej się wytrzymałością, laminowane – wzbogacone o pokrycie zewnętrzne z dekorem oraz bambusowe – produkowane w wyniku łączenia wąskich listewek naturalnego bambusa, dzięki temu lamele mają cieńszą strukturę niż klasyczne żaluzje drewniane. Jeśli kochamy prostotę, a zarazem elegancję powinniśmy zdecydować się na zakup tych oto żaluzji.