Rolety dzień i noc – wady i zalety

Jedne z najczęściej wybieranych w ostatnim czasie wewnętrznych osłon okiennych to rolety dzień i noc. Ten wyjątkowo dekoracyjny produkt nie tylko ładnie prezentuje się we wnętrzu, ale również może z powodzeniem zastąpić firany. Nic zatem dziwnego, że popularność rolet dzień i noc rośnie w szybkim tempie.

Na czym zatem polega fenomen tego modelu? Sekret tkwi w niebanalnym wyglądzie wynikającym z zastosowania dwóch rodzajów materiału, w jednej rolecie.

Pierwszy z nich jest to materiał przezroczysty, który przepuszcza światło. Natomiast drugi posiada gęstszy, kryjący splot, zaciemniający pomieszczenie. Tkaniny umieszczone naprzemiennie pozwalają na regulację światła, poprzez ustawienie pasów na dowolnej pozycji.

Oprócz funkcji zaciemniającej rolety duo osłaniają pomieszczenie w gorące dni przed nagrzaniem, wystarczy tylko zamknąć okna i ustawić roletę tak, aby nie wpuszczała do środka światła, a po przyjściu do domu zastaniemy przyjemny chłód.

piesek na poduszczeSzeroka gama kolorów i materiałów pozwala na dobranie rolety do wystroju naszych wnętrz. Rolety o jasnej kolorystyce nie zaciemnią pomieszczenia, lecz osłonią od spojrzeń z zewnątrz, dlatego z powodzeniem sprawdzą się w biurze, sklepie, łazience czy pokoju dziennym. Natomiast w sypialni, pokoju telewizyjnym czy w pomieszczeniu użytkowym wymagającym zaciemnienia przydadzą się rolety ciemniejsze lub dodatkowo podgumowane z funkcją Black Out. Różnorodna paleta barw nie tylko pozwoli na dopasowanie rolety do pomieszczenia, ale także do stolarki okiennej. Warto dodać, że największy wybór rolet dzień noc znajdziesz w sklepie internetowym Knall, gdzie możesz wybrać niemalże każdy element. W dostępnych roletach dzień i noc nie tylko wzornictwo jest różnorodne, wybrać możemy także rodzaj montażu rolet. W naszym mieszkaniu może zostać zamontowana roleta w kasecie, mocowana bezpośrednio na ramie okna i posiadająca prowadnice przytrzymujące materiał przy szybie. Rolety bez kasety mocowane za pomocą mocnej taśmy do ramy okiennej oraz rolety w pół kasecie, które zazwyczaj montowane są do ściany lub sufitu, w której materiał nie przylega ściśle do okna.

Rolety dzień i noc posiadają kilka zalet, przede wszystkim są wszechstronne, będą pasować do większości pomieszczeń z uwagi na ciekawy design, zapewnią zarówno zaciemnienie jak i ochronią przed nagrzaniem pomieszczenia, a także posiadają funkcję regulacji dostępu światła. Kolejną zaletą jest różnorodny sposób montażu, który umożliwia zastosowanie rolet nawet przy niestandardowych oknach.

Jeżeli chodzi o wady, to w przypadku rolet dzień i noc będą one wynikały głównie z indywidualnych preferencji, ponieważ z pewnością nie każdemu z nas przypadnie do gustu oryginalny wygląd oraz specyfika wykonania rolet dzień i noc. Dlatego to co dla jednej osoby będzie atutem, niekoniecznie spodoba się komuś innemu.  Wadą może być także cena rolet duo, ponieważ z reguły będzie ona wyższa niż rolet materiałowych. Jednak warto zaznaczyć, że rolety dzień i noc mogą zastąpić nam zarówno firany jak i zasłony, stąd nieco wyższa cena produktu.

Zatem zapoznając się nieco z tematem rolet dzień i noc, nasuwa się wniosek, że posiadają one o wiele więcej zalet niż wad i zapewne dlatego zyskują coraz większą popularność w polskich domach.