Na co musisz zwrócić uwagę podczas zakupu bramy garażowej

Podczas budowy wymarzonego domu musimy podejmować wiele wyborów i decyzji. Większość z nich to decyzje na lata, dlatego trzeba wszystko na spokojnie przemyśleć i przeanalizować. Trzeba zadbać o każdy szczegół, zarówno z zewnątrz domu, jak i wewnątrz. Właśnie jestem na etapie wyboru odpowiedniej bramy garażowej do budowanego domu. Ważny jest dla mnie produkt wysokiej jakości. Podjęcie właściwej decyzji nie jest łatwe.

Przede wszystkim zależy mi na tym, aby brama nie zajmowała zbyt dużo miejsca. Dobrze by było, aby otwierała się w górę i chowała pod sufitem. Czytałam, że najlepiej w tej kwestii wypadają bramy segmentowe, które składają się z kilku segmentów. Segmenty te unoszą się najpierw pionowo w górę, a później wzdłuż sufitu. Dzięki temu taka brama nie zajmuje przestrzeni dookoła.

Wybierając taką bramę musimy też zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego jest ona wykonana. Tutaj istotnym czynnikiem będzie cena. Możemy zdecydować się na tanią bramę ale musimy mieć świadomość tego, że będzie ona wykonana z niskiej jakości materiałów, co oznacza, że za długo nam nie posłuży. Lepiej dopłacić parę groszy i kupić bramę wykonaną z porządnych materiałów. Jest to też istotne ze względu na izolację termiczną. Optymalna grubość panela to 40 milimetrów. Taki panel zapewni najwyższe parametry termoizolacyjności.

Kolejną kwestią, która jest istotna przy wyborze takiej bramy garażowej, jest jej kolor. Na rynku dostępne są różne rodzaje paneli, z których wykonane są bramy segmentowe. Można zdecydować się na różne odcienie drewna, kolor antracytowy, biały czy też brązowy. Najlepiej dopasować kolor do elewacji konkretnego budynku. Wtedy nasz dom na pewno będzie wyglądał spójnie. Ciekawą opcją jest też możliwość zamówienia bramy z przeszkleniem. W nowoczesnych domach takie rozwiązanie może się całkiem ciekawie prezentować.

ok

Warto zawsze zwracać uwagę na okres gwarancji, który jest nam udzielany przy kupnie danego produktu. Brama garażowa też powinna mieć swoją gwarancję. W marketach zazwyczaj udziela się tylko dwóch lat gwarancji. Moim zdaniem jest to bardzo mało. Lepiej więc wybierać specjalistyczne sklepy, które mają w swojej ofercie bramy garażowe np. www.knall.com.pl. W takich sklepach można dostać nawet dziesięć lat gwarancji na dany produkt.

Nie zapominajmy o bezpieczeństwie. Powinniśmy czuć się we własnym domu bezpiecznie i komfortowo. Mam na myśli nie tylko kwestię włamywaczy, ale też bezpieczeństwa dzieci i pozostałych użytkowników. W profesjonalnych bramach garażowych zamontowane są odpowiednie systemy, dzięki którym nie musimy się obawiać o bezpieczeństwo. Istotne jest między innymi osłonięcie elementów ruchomych, zabezpieczenie w przypadku pęknięcia sprężyny czy ryglowanie za pomocą klamki i automatu. Warto więc przy zakupie bramy garażowej zwrócić uwagę na to, czy dana brama posiada takie systemy zabezpieczeń.

Jeśli chodzi o montaż to możemy sobie z tym poradzić sami. W Internecie można znaleźć filmiki instruktażowe pokazujące krok po kroku jak zamontować bramę. Unikniemy więc kosztów związanych z montażem.