Jak wykorzystać pufy w naszych domach lub biurach

Pufy to bardzo charakterystyczny mebel, który jednak dość często sprawia nam poważne problemy w czasie tworzenia aranżacji naszego domu czy mieszkania. Można do niego podchodzić na wiele sposobów i najczęściej ścierają się ze sobą dwa ogólne podejścia.

W jednym jest to mebel przede wszystkim użytkowy, o bardzo konkretnych funkcjach, a w drugim podejściu mamy do czynienia przede wszystkim z elementem estetycznym. Takie rozumienie roli tego mebla zakłada, że nie jest on specjalnie użyteczny, więc musi tylko dobrze wyglądać. Jak w praktyce poradzić sobie z pufami? Jak wkomponować je w całość aranżacji wnętrza?

Dekoracja

Wykorzystanie pufy jako dekoracji to zdecydowanie najpowszechniej wybierane obecnie rozwiązanie. Jak jest ono realizowane? W sposób bardzo prosty. Wykorzystywane jest wtedy, kiedy w pomieszczeniu powstaje dużo wolnej przestrzeni i trzeba tę przestrzeń jakoś zagospodarować, ponieważ nie odpowiada nam, by była ona po prostu pusta. Nie należy w tej kwestii przesadzać, ponieważ pustka to dobra rzecz i oznacza, że będziemy się czuć luźniej, ale jeśli aranżacja tego wymaga i chcemy mieć coś, tym czymś mogą być pufy. Mają zresztą do tego znakomite predyspozycje, ponieważ pufy dostępne są w ogromnej liczbie wersji kolorystycznych, w różnych kształtach, wielkościach i typach. Niektóre pufy to małe schowki o formie równoległoboku, a inne to wielkie, rozlazłe i bezkształtne sterty, na których trudno byłoby nawet usiąść. Możemy wybrać naprawdę niesamowite propozycje.

pufa w przestrzeni biurowej

Przykład wykorzystania nowoczesnej pufy w przestrzeni biurowej

Dodatkowy fotel lub podnóżek

Klasyczne wykorzystanie pufy tworzyło z niej dodatkowy fotel w salonie, na którym można było na szybko przycupnąć lub po prostu potraktować ją jako taboret. Niektóre komplety mebli mają już przewidzianą pufę lub nawet dwie pufy, co czyni z nich pełnoprawny element kompletu wypoczynkowego. W takim podejściu bardzo często pufy pełnią też rolę podnóżków, dzięki którym można się bardzo wygodnie rozciągnąć na fotelu. Co istotne, w takim przypadku niemal zawsze pufy są komplementarne w stosunku do reszty mebli.

Mały stolik

Jednym z najciekawszych zastosowań, jakie mogą mieć pufy, jest rola małego stolika przenośnego. Tę rolę może pełnić niemal każda pufa, jeśli jest tylko w miarę solidna. Sama w sobie oczywiście nie wystarcz- potrzebne jest coś trwałego, co na niej położymy, ale w zupełności wystarczy tutaj zwykła taca. Taka taca sprawi, że będziemy mieli sztywny blat i niezależnie od tego, czy w ten sposób powiększamy nasz stolik, czy na przykład podajemy coś do picia w miejscu, gdzie trwa jakaś praca, zawsze mamy do czynienia z meblem uniwersalnym.

Ławeczka do przedpokoju

Wiele osób lubi zakładać buty na siedząco, ale nie za bardzo ma do tego warunki. Z pomocą mogą przyjść pufy, które można bez większych problemów ustawić nawet tam, gdzie na jakikolwiek inny sposób zamontowania siedziska po prostu nie ma miejsca. Maleńkie pufy w przedpokoju to znakomicie ergonomiczne rozwiązanie, dzięki któremu rozwiążemy nieprzyjemny problem tego, że nie ma gdzie przysiąść w trakcie zakładania butów. Tutaj znajdziesz eleganckie praktyczne małe i duże pufy, które z powodzeniem wykorzystasz w przedpokoju, czy to nawet w przestrzeni biurowej, jako element wystroju Twojego biura lub praktyczne siedzisko dla oczekujących klientów.

Nietypowa pufa w biurze

Biurowa nowoczesna nietypowa pufa – wykorzystanie