Jak wybrać kanapę do salonu

Urządzając salon musimy stanąć przed wyborem jaką kanapę wybrać, aby spełniać mogła nasze oczekiwania. Pokój dzienny jest najważniejszym miejscem w naszym domu. Tam właśnie spędzamy wolny czas, oglądamy filmy, odpoczywamy relaksując się po ciężkim dniu w pracy.

Dobra sofa jest wręcz niezbędna. Najbardziej pożądanymi cechami jakie musi spełniać salon są: komfort, relaks i ciepło, ale jednocześnie ważne są walory estetyczne. To wszystko zależy od wyboru kompletów wypoczynkowych i sof. Po męczącym dniu każdy z nas chce wypocząć z kubkiem gorącej herbaty w wygodnym miejscu, otulonym miękkimi poduszkami, a pod głową mieć komfortowy zagłówek. Taki mebel może być łóżkiem dla gości, miejscem do zabaw dzieci lub spotkań towarzyskich.

Przy wyborze kanapy warto zwrócić uwagę na obicie i jej trwałość, pokrycie musi być grube, aby szybko się nie przetarło. Jeśli w domu są dzieci, należy wybrać taką ze zdejmowanym pokrowcem, który w każdej chwili można zdjąć i uprać. Do wyboru może być kanapa pokryta tapicerką teflonową, zmniejszająca podatność tkanin na wchłanianie wody i plam. Jeśli w domu przebywają zwierzęta to idealnym rozwiązaniem będą obicia antarowe, odporne na sierść.

Idealnym rozwiązaniem łączącym kilka funkcji jest narożnik z funkcją spania. Meble wypoczynkowe, które wybierzemy powinny spełniać nasze oczekiwania, warto wcześniej zastanowić się nad tym jakie cechy mają posiadać. Odpowiednio wybrany mebel powinien odpowiadać naszemu trybowi życia i temu do czego ma służyć. Lubisz popołudniowe drzemki po męczącym dniu w pracy? A może lubisz czytać nocami albo przyjmować swoich gości? Wybierz taki, aby mógł spełnić wszystkie te cechy. Na pewno wyżej wspomniany narożnik będzie świetnym rozwiązaniem.

pokoj dzienny

Jesteś posiadaczem małego mieszkania i nie masz miejsca na klasyczną sofę z fotelami? Takie mieszkanie wymaga mebli wielofunkcyjnych. Narożnik z funkcją spania spełni swą rolę zarówno w dzień jak i w  nocy. Za dnia będzie strefą komfortu, w której można usiąść i odpocząć po trudach dnia, poczytać, obejrzeć telewizję czy zaprosić gości, za to jego funkcja spania w nocy może pełnić rolę sypialni. Jeśli lubisz przyjmować gości i jesteś fanem domówek, a Twoi przyjaciele mają nocować to warto zastanowić się nad wyborem dużego, masywnego narożnika z funkcją spania. Spora wielkość narożnika pozwoli pomieścić wielu gości. Wieczorem narożnik pozwoli położyć najmłodszych kiedy to starsi chcą dłużej posiedzieć i pobyć w swoim towarzystwie, a w nocy narożnik przenocuje całą rodzinę z dziećmi i dla każdego będzie wystarczająco miejsca.

Popołudniowy relaks to trend, który z pewnością powinniśmy wprowadzić do tego jakże szalonego, pędzącego życia. Wygodny mebel pomoże wdrożyć nam nowe nawyki w życie. Ergonomiczne podłokietniki, relaksacyjne zagłówki, które można dostosować do ulubionej pozycji siedzenia to idealne połączenie dla osób, które chcą spędzić błogi czas we własnej domowej strefie komfortu. Kluczem do sukcesu jest odpowiedź na kilka prostych pytań. Czy kanapa ma służyć tylko do dziennego wypoczynku czy ma posiadać też funkcję spania? W przypadku użytkowania jej tylko w dzień kanapa powinna być miękka i głęboka, a w przypadku jeśli chcemy używać jej do spania powinna być twardsza, można pomyśleć o rozkładanej kanapie do salonu, która świetnie spełni swoje zadanie. Istotną sprawą tutaj jest jakość podnośników oraz łatwość obsługi, dzięki czemu mebel łatwo można przekształcić w łóżko do spania, co bez wątpienia przyda się, gdy będziemy gościli większą liczbę znajomych.