Jak urządzić balkon – jak urządzić mały balkon

Balkon to taki sam pokój, co inne części mieszkania. Można go wyposażyć na różne sposoby i to własnymi rękami. Istnieje wiele sposobów na udekorowanie tego pokoju – bez zatrudniania specjalistów i wydawania dużych sum pieniędzy.

Funkcjonalny balkon

Dawno minęły czasy, kiedy balkon służył jako spiżarnia. W nowoczesnych warunkach i szerokich możliwościach naprawy możesz stworzyć z balkonu w pełni funkcjonalny pokój, dodając niezbędne metry kwadratowe. Być może szukasz odpowiedniego pomieszczenia na biuro?

Biuro na balkonie jest powszechną opcją. Ze względu na swoje położenie ma wiele zalet: świeże powietrze i jasne środowisko pracy dzięki przestronnym oknom, doskonałe inspirujące widoki. Balkon można też dostosować do robienia tego, co kochasz: pracowni malarskiej, warsztatu, małego ogrodu przydomowego z roślinami domowymi. Będzie to osobny kąt, pomagający uciec od rutyny. Oczywiście nie można otworzyć warsztatu stolarskiego na balkonie, ale całkiem możliwe jest zorganizowanie miejsca na swoje ulubione hobby. W razie potrzeby i jeśli to możliwe możesz zrobić otwarty balkon lub dodać przesuwane okna. Ta opcja jest dobra, gdy okno oferuje widok natury i świeżego, nieskażonego powietrza. Jeśli balkon wychodzi na jezdnie, to lepiej jest umieścić dźwiękoszczelne okna z podwójnymi szybami. Dodając do ściany półkę z książkami i kilka foteli, dostajesz małą bibliotekę, w której możesz poczytać książkę przy filiżance herbaty.

Jak zacząć transformacje

Inną radykalną opcją dla loggii balkonowej jest połączenie jej z sąsiednim pokojem. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskujemy dodatkowy obszar w mieszkaniu. W takim przypadku należy dokładnie rozwiązać problem ocieplenia balkonu i demontażu ściany sąsiadującej z pokojem. Dołączenie balkonu do salonu jest poważnym wydarzeniem wymagającym oficjalnego pozwolenia. Jak widać, wybór możliwości jest duży, najważniejsze jest, aby zdecydować, w jakim celu chcesz korzystać z balkonu. Piękne kwiaty wokół ciebie, wygodne sofy, stolik z filiżanką kawy lub herbaty i pachnące ciasto, lub coś mocniejszego przynoszą ci wiele przyjemności i pozytywnych emocji! Na balkonie możesz poczytać książkę, pracować, tworzyć piękne rzeczy własnymi rękami, grać na komputerze, brać udział w ćwiczeniach sportowych i relaksować się z przyjaciółmi.

na balkonie

Zacząć należy od sprzątnięcia balkonu. Bardzo często na naszych balkonach jest przechowywanych wiele niepotrzebnych przedmiotów, pudeł, zepsutego sprzętu. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wyczyszczenie przestrzeni na balkonie. Wyrzuć wszystkie wadliwe i niepotrzebne rzeczy i zrób miejsce na nowy balkon. Aby wnętrze było przytulne i piękne, musisz dokonać kosmetycznych napraw, odświeżając tym samym pokój. Zawieś ładne zasłony, od razu nadadzą mu przytulny wygląd. Możesz kupić używane meble z reklam w Internecie. Szafki i stół można przykleić samoprzylepną folią, taką folię można wybrać w dowolnym stylu i kolorze lub pomalować farbą. Możesz również postawić na balkonie tafty, które łatwo zrobić z plastikowych butelek.